Jurgów – zimowa baza dla miłośników nart

Jurgów to malownicza wioska położona w przepięknej górskiej okolicy. Znajduje się w województwie w powiecie tatrzańskim w gminie Bukowina Tatrzańska. Za czasów kiedy nie było jeszcze strefy Schengen istniało tu przejście graniczne na Słowację. To wspaniałe miejsce dla turystów zwłaszcza w sezonie wakacyjnym i zimowym, kiedy czynne są najlepsze atrakcje turystyczne. Jedną z nich jest stacja narciarska Jurgów. Znajduje się praktycznie przy samej granicy ze Słowacją i cieszy dużą popularnością wśród turystów. Jest to bardzo obszerny obiekt, oferuje liczne trasy zjazdowe. Wśród nich są dwie ośle łączki dla początkujących, oraz niedawno oddana do użytku wspaniała czarna trasa. Ma ona długość kilometra i jest przeznaczona dla doświadczonych narciarzy. Jest to jedna z lepszych tego typu tras w tej okolicy.

Na terenie obiektu znajduje się szkoła narciarska. Można skorzystać z prywatnych lekcji z profesjonalnymi trenerami i nauczyć się w bezpiecznej i miłej atmosferze dość trudnej sztuki jazdy na nartach. Chlubą stacji są także wyciągi orczykowe i czteroosobowe wyciągi krzesełkowe. W stacji znajdują się także liczne punkty usługowe i gastronomiczne dlatego można spędzić tam cały dzień i nie martwić się o ciepły posiłek. Latem natomiast Jurgów to wspaniałe miejsce na wycieczki pięknymi trasami i szlakami. Przepiękne krajobrazy zachwycą oko każdego miłośnika górskich spacerów. Oprócz malowniczej okolicy, znajdują się tu pozostałości po dawnych młynach. W dawnych czasach były chlubą tego miejsca i sprawiały, że produkcja sukna oraz elektrownia wodna działały pełną parą. To wszystko dzięki płynącej tędy rzece górskiej Białce. Niestety z powodu licznych powodzi oraz pożaru dziś z młynów nie ma już większego pożytku.

Baza noclegowa to przede wszystkim kwatery prywatne i pensjonaty. Górski klimat i gościnni gospodarze sprawiają że w sezonie jest mocno oblegana, dlatego trzeba dokonywać rezerwacji w zimowym kurorcie znacznie wcześniej (sprawdź na ). Noclegi cieszą się pozytywnymi opiniami przyjezdnych turystów, dlatego miejscowi gospodarze nie narzekają na brak klientów. Jurgów to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, urlopu lub nawet dłuższego weekendu. Polecany dla rodzin z dziećmi oczekujących dobrej zabawy i wielu rozrywek, zwłaszcza na stoku narciarskim zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>