Wodospad Spad w Gorcach

Zjawiskowy wodospad Spad znajduje się na terenie Gorców, gdzie można romantycznie spędzić czas z ukochaną osobą. Wodospad wcale nie jest wysoki, ponieważ ma zaledwie ponad 2 metry, ale jest to miejsce bardzo malownicze. Z racji tego, ludzie decydują się coraz częściej na noclegi w tej okolicy, gdzie można oczywiście wyciszyć się i spędzić miło czas na świeżym powietrzu.

Wodospad spada do tafli wody dwoma strugami, co jest bardzo efektownym przedsięwzięciem. Przy dużej ilości wody daje to naprawdę pokaźne efekty wizualne, dlatego warto wybrać się tam na wakacje lub urlop. Dookoła można także nacieszyć oczy wieloma elementami skalnymi, często można napotkać tutaj bardzo rzadkie gatunki skał. Z tego też względu, ten region zyskuje coraz większą popularność na terenie Polski.

W bliskiej odległości wodospadu znajduje się lasek, gdzie pojawia się bogata fauna oraz flora. Widać wyraźnie, że można tam skutecznie wypocząć, na co decydują się zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Woda płynąca z wodospadu jest bardzo czysta, można powiedzieć, że krystalicznie górska. Dzięki temu, można się w niej nawet wykąpać, ale oczywiście trzeba uważać na skały znajdujące się w tafli wody.

Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, można tam naprawdę przyjemnie spędzić wolny czas. Bogata roślinność jest dodatkowym atutem tego miejsca, dlatego warto wybrać Gorce i zapamiętać te chwile na długie lata. W tym regionie turystycznym, trudno o powtórzenie takiej atrakcji, więc miejsce to cieszy się ogromną sympatią i ludzie przyjeżdżają do Gorców właśnie po to, aby zobaczyć je na własne oczy. W końcu bardzo trudno zobaczyć wodospad, choćby najmniejszy. Nad brzegiem wodospadu można zdecydować się na piknik, co w porze letniej jest świetnym pomysłem na odstresowanie się na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>