Perły Trójmiasta – Gdynia

Gdynia, choć jest miastem stosunkowo młodym, ponieważ powstałym na początku dwudziestego wieku, to jednak prężnie rozwijającym się i pełnym atrakcji. W okresie letnim zjeżdżają tutaj tysiące turystów pragnących zasmakować nadbałtyckiego klimatu, ale i szukających miejskich wrażeń. Wszyscy chętni powinni się już wcześniej postarać o noclegi, Gdynia bowiem jest miastem, którego nie da się poznać w trakcie jednodniowej wycieczki. Nie powinni mieć z tym jednak problemu nawet spóźnialscy, którzy pokojów do wynajęcia szukają na ostatnią chwilę. Bogata oferta wypoczynkowa Gdyni jest dostosowana do każdego, czy to mniej, czy bardziej wymagającego przybysza. Znajdują się tutaj bowiem zarówno rozliczne kwatery prywatne, jak i hotele pięciogwiazdkowe. Wśród licznych atrakcji tego pięknego miasta, należy zobaczyć kilka naprawdę ważnych zarówno pod względem kulturalnym, jak i historycznym. Wśród gdyńskich atrakcji wymienia się między innymi tutejszą Marinę. To tutaj przypływają zarówno żeglujący turyści, jak i cumują statki rybackie. To tutaj też odbywają się imprezy i koncerty, które przyciągają nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i turystów z całej Polski. Jest miejsce atrakcyjne zatem nie tylko dla miłośników żeglugi morskiej w praktyce, ale również dla tych, którzy na co dzień nie mają możliwości obcowania z pięknymi łodziami i jachtami.

Kolejną niewątpliwą atrakcją miasta Gdyni jest Akwarium Gdyńskie. Można tutaj podziwiać najpiękniejsze okazy ryb morskich, poznać szczegółowo bałtycki ekosystem i poczuć nadmorski klimat w najpiękniejszym wydaniu. Akwarium jest zatem nie lada atrakcją, na skalę nie tylko krajową, ale i europejską, która zaspokoi potrzeby estetyczne zarówno najmłodszych zwiedzających jak i tych starszych. Kolejnym eksponatem i atrakcją turystyczną jest znany większości „Dar Pomorza”. Jest to nie lada gratka da miłośników żeglugi. Eksponat ten jest bowiem pływającym okazem muzealnym – jednym z dwóch, z których słynie Gdynia. Jeszcze do niedawna był to statek szkoleniowy dla uczniów akademickich, na obecną chwilę stanowi on oddział gdyńskiego muzeum. Wymienione tutaj nielicznie obiekty, to kropa w morzu gdyńskich atrakcji. Bardzo liczne obiekty i atrakcje turystyczne doskonale służą promocji tego pięknego miasta, które niewątpliwie trzeba zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>