Niezwykłe Muzeum Zapałek w Bystrzycy Kłodzkiej

Każdy, kto ma ochotę na spędzenie urlopu w malowniczym mieście, gdzie można odpocząć, a także zwiedzić ciekawe miejsca, powinien przyjechać do Bystrzycy Kłodzkiej, miasta leżącego w województwie dolnośląskim. Tym, co charakteryzuje to miejsce jest unikalna budowa tarasowa. W najwyższym punkcie miejskiej aglomeracji znajduje się kościół, z którego roztacza się niezwykła panorama miasta, jedyna taka w całej Polsce.

Obszar Bystrzycy Kłodzkiej należy do Pogórza Sudeckiego, dzięki czemu posiada niezwykle charakterystyczną roślinność. Symbolem miasta jest waleczny lew w złotej koronie i ze złotymi pazurami. Ta niedźwiedzia waleczność nie znajduje się w herbie miasta bez powodu. W czasie wojny miasto było wiele razy niszczone, podbijane, podpalane z każdej opresji wychodziło jednak obronną ręką. Cała Bystrzyca Kłodzka ma owalny kształt, posiada też historyczny rynek w kształcie trapezu otoczony rzędami zabytkowych kamienic. Miasto, dzięki swojej bogatej historii posiada mnóstwo interesujących miejsc i zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Jednym z nich niewątpliwie jest zabytkowy kościół parafialny p.w. św. Michała Archanioła, który utrzymany jest w stylu gotyckim i pochodzi z wieku XIII. Obiektem, który jest absolutnie unikalny i jedyny w swoim rodzaju jest Muzeum Filumenistyczne (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Filumenistyczne_w_Bystrzycy_K%C5%82odzkiej). Tutaj swoje miejsce odnajdą wszyscy miłośnicy ognia, jak i kolekcjonerzy zapalniczek czy zapałek. Zbiory muzeum są ogromne, więc warto znaleźć czas, by odwiedzić to miejsce. 

Bystrzyca Kłodzka jest dość popularny miastem, którego baza noclegowa pozwala na zatrzymanie się ogromnej liczby turystów. Każdy znajdzie tutaj zakwaterowanie na czas swojego pobytu w mieście (spis noclegów: ). Nie trzeba więc martwić się o to, że nie znajdziemy miejsca, by zatrzymać się na dłużej. Bystrzyca Kłodzka jest miastem, którego nie sposób jest zwiedzić w ciągu jednego dnia. Warto więc zawczasu o tym pomyśleć i rozplanować swoją wycieczkę na kilka czy nawet kilkanaście dni. Atrakcji do odwiedzenia z pewnością nie zabraknie i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W Bystrzycy Kłodzkiej można odpocząć, naładować się pozytywną energią, można zwiedzać i odwiedzać ciekawe miejsca, można też wziąć udział w życiu kulturalnym, które kwitnie tutaj równie prężnie, jak życie turystyczne. Odbywające się tutaj liczne imprezy kulturalne przyciągają turystów równie mocno jak lokalne atrakcje i zabytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>